Waipara Hills – Sauvignon Blanc

Region Cantenbury
Winnica Waipara Hills leży w malowniczej krainie Południowej Wyspy Nowej Zelandii, w regionie Cantenbury, pośród rzeki i doliny o tej samej wdzięcznej nazwie. Mieści się w niewielkiej odległości (około 10 kilometrów) od wybrzeży Oceanu Spokojnego. Od strony wschodniej winnica jest chroniona przed chłodnym wiatrem Pacyfiku wzgórzami Teviotdale, które z kolei dają dostęp ciepłym prądom nadciągającym od północy. To właśnie ku północy zwrócone są lekko strome tarasy, których położenie względem słońca pozwala na ich nietuzinkowy rozkwit, czyniąc południową wyspę i tamtejsze Sauvignon Blanc bezsprzeczną wizytówką Nowej Zelandii. Klimat tego regionu jest równie wyjątkowy, to właśnie tu notowano zarówno najwyższe letnie temperatury jak i największą liczbę opadów pośród wszystkich nowozelandzkich regionów upraw winorośli. Jesień jest tu również długa i ciepła, a dzienne różnice temperatur wysokie. Ponad 2000 słonecznych godzin na przestrzeni roku powoduje, iż owoce mają tu doskonałe warunki by osiągnąć swą najwyższą dojrzałość, zatrzymać kwasowość oraz nabrać pełni aromatów.

Winnica Waipara Hills

Winnica została założona przez Jean-Luca Dufoura, szwajcarskiego pasjonata, którego rodzina od kilku pokoleń parała się produkcją wina. Przed przyjazdem do Nowej Zelandii Jean-Luc współpracował z winnicami w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.  Przez lata pracy rozwijał on swoją wiedzę i umiejętności naturalnych metod uprawy winogron oraz zgłębiał wiedzę na temat rodzimych roślin, które najlepiej wspomagają tutejsze gleby. Jego wiedza o ukochanym regionie Waipara, niewiarygodne poświęcenie, by mimo tego wymagającego klimatu uzyskać jak najlepszej jakości owoce sprawiają, że od ponad 25 lat lat inspiruje i przenosi swoją pasję na kolejne pokolenia współpracowników swej winiarskiej rodziny. Najważniejsza dla niego jak i całej załogi Waipara Hills jest symbioza między miejscem, w którym dojrzewają jego owoce, a ich finalnym kształtem i podkreśleniem różnorodności i najdoskonalszych cech każdego sezonu.  

Jak mówi sam Jean-Luc, to „miłość do Twojego miejsca i do tych, którzy tu żyją” jest kluczem do najlepszych i wieloletnich wyników.

Waipara Hills Sauvignon Blanc
Sauvignon Blanc od Waipara Hills to kwintesencja nowozelandzkich win w swej najwyższej klasie. Wino pełne w ustach, świeże, dojrzałe i owocowe, o wyśmienitej teksturze, przyjemnej mineralności, bogate w dojrzałe owoce cytrusowe i tropikalne, między innymi melona, z nutami groszku cukrowego i utrzymującym się przyjemnym, orzeźwiającym finiszem.  Już sam zapach przywodzi na myśl słoneczne, świeże i cytrusowe doznania malowniczej Nowej Zelandii z tropikalnymi, słonecznymi niuansami, które po krótkiej chwili możemy poczuć również na naszym podniebieniu.