Flagstone Writers Block Pinotage

Winnica Flagstone

Historia winnicy sięga 1898 roku, kiedy to została zbudowana fabryka do produkcji materiałów wybuchowych, które wykorzystywane były w kopalniach złota i diamentów.  W 2002 roku została ona przekształcona w winiarnię Flagstone. Jej powierzchnia rozciąga się od najbardziej wysuniętego na południe obszaru uprawy winorośli w Południowej Afryce – Elim, do jednej z najbardziej wysuniętych na wschód winnic wysoko w Górach Swartberg, a także do doliny rzeki Breede, na północ od Kapsztadu. Głównymi wartościami jakimi cechuje się Flagstone jest dbałość o każde winogrono i sztuka robienia wina, a nie zysk sam w sobie.

Od 2003 roku Flagstone pozyskuje winogrona z pięciu głównych winnic. Strategie uprawy winorośli są specjalnie dostosowane do poszczególnych odmian i parametrów winnic.

Szczep Pinotage

Pinotage to szczep typowy dla win z RPA. Szczep powstały z połączenia odmian Pinot Noir oraz oraz Cinsault. Charakteryzuje się aromatami malin, dojrzałych brzoskwiń i czarnych wiśni.

Flagstone Writers Block Pinotage

Wino Writer’s Block wyprodukowane jest z winogron pochodzących z pojedynczej winnicy. Położona jest ona w Górach Waaihoeh powyżej Doliny Breedekloof. Wszystko w tym miejscu jest wyjątkowe: gleba, nachylenie, klimat i oczywiście znakomity szczep. Wino posiada soczysty rubinowy kolor, jest cudownie zrównoważone i dojrzałe z aromatami ciemnoczerwonych owoców, takich jak morwa i jeżyna oraz nutą czekolady, mokką i indyjską przyprawą. Podniebienie jest zaskakująco bogate, pięknie wyważone i sprawia wrażenie eleganckiego i jednocześnie potężnego. Aromaty bardzo dojrzałej truskawki, wiśni i jeżyny są owinięte miękkimi nutami dębu i pietruszką wanilii i ciemnej czekolady. Naprawdę długi i soczysty finisz.

Wino dojrzewa w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego.

Wspaniałe do steków, dziczyzny, kaczki, mięs grillowanych, polędwicy wołowej z pieprzem, pikantnego gulaszu jagnięcego, a nawet indyjskich curry.

Wino zdobyło wiele prestiżowych nagród i wyróżnień..