Michel Lynch Merlot & Cabernet Sauvignon Bordeaux AOC – Bordeaux – Francja

Region Bordeaux

Bordeaux to region w południowo zachodniej Francji, który od wielu stuleci zna i sławi każdy miłośnika wina. To nie tylko fenomen wśród win francuskich, ale też wzór do naśladowania dla całego świata. Leżące u wybrzeży Atlantyku, przy zbiegu rzek Garonny i Dordogne, bezkresne połacie winorośli mają tu wszystko co niezbędne, by produkować z nich trunki nie tylko w ogromnych ilościach – to drugi największy obszar produkcji win we Francji – ale i o jakości cenionej na całym świecie.

Pełne związków mineralnych gleby leżą tu na łagodnie nachylonych do słońca zboczach, a morskie prądy znad oceanu niosą ze sobą idealną dla tego terenu ilość opadów.

W tych oto nad wyraz sprzyjających warunkach przyrody rozpoczęła się też historia win Michel Lynch z Chateau Lynch-Bages…

Winnica Michel Lynch

Korzenie winnicy Lynch-Bages sięgają XVIII wieku i historii ich właściciela Michela Lyncha – rycerza, a jednocześnie, w czasach rewolucji francuskiej, mera gminy Pauillac. Lynch poświęcił większą część swojego życia doskonaląc nowatorskie techniki produkcji wina, między innymi oddzielanie szypułek od moszczu, stając się dzięki temu jedną z ikon bordoskiego regionu Medoc.

Schedę po nim przejął Jean Charles Cazes, który w okresie międzywojennym wydzierżawił ziemię winnicy, a jego potomkowie kultywują jego dzieło, prowadząc ją z wielkimi sukcesami. Dziś winnica wciąż mieści się na północ od miasta Bordeaux, u podnóży Pauillac, a jej granice sięgają już niemal 100 ha.

Rodzina Cazes, by jeszcze mocniej promować bliskie swemu sercu wina z Bordeaux, a przede wszystkim na cześć założyciela Lynch-Bages i jego innowacji w dziedzinie produkcji wina – jego imię honoruje jedna z najpopularniejszych etykiet dorobku winnicy – czerwone, białe oraz różowe wino Michel Lynch.

Jak przypomina sam Jean Michel – wnuk Jeana Charlesa – wina z serii Michel Lynch mają nie tylko odzwierciedlać złożoność i bogactwo regionu Bordeaux. To wina skierowane do tych, którzy z nieskrywaną miłością do tego trunku doceniają jego smak, bez konieczności czekania długich lat na jego pełną dojrzałość. Michel Lynch to najlepsze połączenie tradycji i nowoczesności win bordoskich; połączenie ich jednoczesnej elegancji, śmiałości i przystępności.

Michel Lynch Merlot & Cabernet Sauvignon Bordeaux AOC
Michel Lynch Red to harmonia bogactwa i pełni smaku, wino krągłe, o wyważonych dojrzałych taninach. Ten wyśmienity kupaż, łączy ze sobą najlepsze cechy prawego brzegu Dordogne i lewego – Garrony i Żyrondy.  Cabernet Sauvignon i Merlot są nie tylko przykładami rdzennych bordoskich szczepów – to stąd powędrowały one po najdalsze zakątki świata, gdzie winnice po dziś dzień próbują doścignąć wielkość francuskich protoplastów.

Doskonale łączy się ze wszelkimi grillowanymi mięsami, przede wszystkim dziczyzną, jest też świetnym towarzyszem większości serów.