Château Vartely Traminer – Orhei

Region Orhei

Nazwa Vartely pochodzi od imienia Orhei, słowa, które po węgiersku oznacza „miejsce twierdzy” . Winnica znajduje się na wapiennym wzgórzu i w pełni wykorzystuje naturalne możliwości tej przestrzeni. W ten sposób utrzymuje optymalną temperaturę wewnątrz swoich piwnic, począwszy od winnicy, a skończywszy na restauracji.

Winnica Château Vartely

Marka Château Vartely została opracowana i wprowadzona na rynek w 2004 roku. Ale Historia winnicy sięga 1996 roku, wtedy to powstała firma „Chateau Vartely”. Zajęło to osiem lat aby zaprojektować, zbudować, sadzić winnice i rozpocząć sprzedaż.

Hasło tej marki brzmi „przychodzę z miłością dla ciebie”, ponieważ każdy likier produkowany w Château Vartely jest częścią duszy i poświęcenia tych, którzy tu pracują

Zgodnie ze standardami winiarzy ze starego i nowego świata, Château Vartely to firma, która łączy najnowocześniejsze technologie uprawy winorośli i przetwórstwa winogron z pasją do produkcji wysokiej jakości wina.

Jakość win Château Vartely została doceniona medalami i wyróżnieniami zdobywanymi na najbardziej znanych międzynarodowych konkursach: Mondial de Bruxelles , Mundus Vini , Vinalies Internationales , Decanter , International Wine & Spirits Competition , Sakura , Citta del Vino , International Wine Challenge i wielu innych.

Château Vartely to także posiadłość wypoczynkowa, która corocznie gości ponad 15000 turystów z różnych części świata.  Łączna powierzchnia winnic wynosi około 300 hektarów, położonych na obszarach Codrului i Bugeacului. Winnica jest liderem w Mołdawii popularyzacji lokalnych odmian, takich jak Fetească Regală, Fetească Neagră i Rară Neagră, zarówno w kraju, jak i za granicą. Najstarsza kolekcjonerska butelka wina Chateau Vartley to Merlot 2005.

Château Vartely Traminer

Château Vartely Traminer to aromatyczne wino, utworzone w całości z winogron Traminer, wyróżnia się intensywnym biało-zielonym kolorem, w którym dominują specjalne aromaty płatków róży oraz trwały i złożony smak. Winogrona zostały starannie zebrane w winnicach w centrum Mołdawii, w regionie Codru