Pago Casa Benasal Tinto Organic – Valencia – Hiszpania

Winnica Pago Casa Benasal

Pago Casa Benasal  to historia o winiarni, która posiada 300 letnią tradycję w produkcji wina.

W latach sześćdziesiątych została zaopiekowania przez  Manuelę Galbis, która zaczęła ulepszać oraz  przebudowywać winnicę, wyremontowała dom pod którym mieści się zachowana 300 letnia piwnica.

 Przebudowa winnicy nie polegała tylko na wybudowaniu nowej linii produkcyjnej, drenażu z którego woda z deszczówki ( jeśli zachodzi taka potrzeba ) wykorzystywana jest w okresie suszy do podlewania, ale przede wszystkim postawili na ekologię.

Dlatego motto winnicy to „ Pracuj z naturą, a nie przeciwko niej ”

Techniki uprawy winorośli zostały opracowane w celu poprawy bioróżnorodności i zdrowia gleb, utrzymując je dynamiczne i żywe poprzez mikoryzację – symbiotyczny związek między korzeniami i pomocnymi grzybami w glebie, co pomaga winoroślom uzyskać lepsze składniki odżywcze. Właściciele winnicy dążą do tego, aby gleby były samowystarczalne pod względem odżywczym. Dlatego też, na terenie całej 110 ha winnicy nie stosuje się żadnych sztucznych dodatków.

Cały model produkcji w winnicy Pago Casa Benasal  podlega surowym normom ekologicznym,

Dzięki wysiłkowi oraz zaangażowaniu w 2006 winnica otrzymała europejski certyfikat organiczny a w 2009 szwajcarski certyfikat Delinat

Winnica znajduje się w Les Alcusses w Walencji. Jest to dolina chroniona pod względem kulturowym

W Winnicy uprawiane są lokalne winogrona, takie jak Garnacha tintorera , Monastrell i Malvasia , obok innych odmian śródziemnomorskich i międzynarodowych, takich jak Syrah, Merlot, Cabernet sauvignon, Petit verdot i Gewüztraminer (który  został przywieziony z Niemiec do majątku przez dziadka Carlosa Laso, ponad 60 lat temu).

Bez względu na różnorodność, wszystkie  winorośle są mocne i samowystarczalne dzięki ekosystemowi i mikoryzom. Pokrycia gruntów pozwalają utrzymywać temperaturę gleby na poziomie 8-12ºC znacznie chłodniej niż na gołej glebie, zachowując jednocześnie wilgotność i zmuszając korzenie do głębszego poszukiwania wody.

Pago Casa Benasal Tinto Organic

Młode wino, złożone, obfite, ale równocześnie delikatne. Aromat owocowy, z przewagą dojrzałych czerwonych owoców. Wrażenia z aromatu znajdują natychmiastowe potwierdzenie na podniebieniu. Uderzenie owoców jest delikatne, ale gwarantuje obfitość i pozostawia świeży i długi owocowy posmak.