Lporte Poully Fume

Winnica Domaine Laporte

Od kilku pokoleń Domaine Laporte zajmuje pionierską pozycję i zyskuje reputację dzięki jakości swoich win. Od 1986 roku Domaine Laporte jest własnością rodziny Bourgeois, winiarzy z Chavignolu.
 
Pomysł przekształcenia winnicy w rolnictwo ekologiczne pojawił się w 1990 roku, po serii kaprysów natury. Dbanie o to dziedzictwo stało się zatem priorytetem. Po dziś dzień doskonali się ekologiczne techniki uprawy winorośli a wszystko po to aby zapewnić zrównoważony rozwój winnicy.
 
Laporte Poully Fume 'LES DUCHESSES'
 

Laporte Poully Fume ‚LES DUCHESSES’ pochodzi z prestiżowych winiarskich stoków miejscowości Saint-Laurent L’Abbaye i Saint-Père, gdzie uprawia się  winogrona z odmiany Sauvignon Blanc, korzystając z optymalnego nasłonecznienia. Gleba zbudowana jest z mieszanki wapienia i krzemienia. Wino charakteryzuje się aromatyczną kompozycją podkreśloną niuansami mineralnymi. Niespotykany aromat świeżo potartego krzemienia.

 
Fermentacja odbywa się w niskiej temperaturze między 15 a 20 ° C w zbiornikach ze stali nierdzewnej przez dziesięć dni. Brak fermentacji malolaktycznej. Starzenie wina na osadzie przez kolejne 5 miesięcy. Leżakowanie w butelkach przez co najmniej miesiąc przed wypuszczeniem na rynek.
 
Polecane do ryb w sosach, również ryb wędzonych, owoców morza i drobiu.