Pietra Organic Primitivo – Salento – Włochy

Pietra Organic Primitivo to wino będące hołdem dla Apulii, a zwłaszcza dla jego starożytnych stanowisk archeologicznych, dolmenów, menhirów i kamiennych murów.  Tworzone w sposób rzemieślniczy z ręcznie zbieranych, certyfikowanych ekologicznie winogron Primitivo, uprawianych bez pestycydów i nawozów chemicznych, gdzie realizowany jest zrównoważony model rolnictwa.

To iście hedonistyczne, harmonijne, o pełnej budowie. Wino o intensywnym, rubinowym kolorze z odcieniem fioletu. Bukiecie złożonym z delikatnych nut jagód, dzikich jeżyn, czarnej porzeczki i fiołka, przeplatanych nutami goździków i czarnego pieprzu. Niska kwasowość, ciepły, okrągły, solidnie ułożony smak, z aksamitną nutą garbnikową, w końcówce z akcentami lukrecji czynią je uniwersalnym dla szerokiego grona miłośników, nie tylko włoskiego wina.

Fermentacja z maceracją w 22-24 ° C przez 10 dni. Następnie starzone jest przez 6 miesięcy w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

Limitowana produkcja roczna, ok.12.000 butelek

Sugestie kulinarne: duszona wołowina w sosie czy pikantnej kiełbasy z grilla, ale także do różnych kompozycji złożonych z makaronu, jagnięciny i drobiu.