Charles Smith Kung Fu Girl Riesling – Washington – USA

Winiarnia Charles Smith

Kim jest Charles Smith? Muzyk, ówczesna gwiazda rocka, która znalazła nowe powołanie, odkryła wizję w postaci tworzenia wina. Nawet dziś bardziej przypomina rockmana niż winemakera – całkowicie czarne stroje, ciemne odcienie i długie, bujne włosy, ciemne okulary, jakby dopiero zszedł ze sceny koncertu.

Niewielu winiarzy ma historię podobną do Charlesa Smitha. Chociaż urodził się i wychował godzinę od Napa Valley, Charles nie odkrył swojej miłości do wina, dopóki nie przeniósł się do Europy. Zarządzanie wieloma zespołami rockowymi w Skandynawii, liczne trasy wskrzesiły w nim pasję do wielkiego wina. W 1999 roku Charles spotkał winiarza, który przekonał go do rozpoczęcia tworzenia własnego wina, zgodnego z jego własną historią i wizją. I stało się. Rockman otworzył największą miejską winiarnię na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych (Washington Estate) – Charles Smith Wines Jet City – w samym sercu dzielnicy Georgetown w Seattle, odrestaurowanej dzielnicy magazynowej, która przyciąga zarówno miłośników warzenia piwa, jak i miłośników wina.

Już w 2001 roku Charles wytworzył swój pierwszy winny rocznik w ilości 330 skrzynek.

W 2008 r. magazyn Wine & Spirits uznał Charles Smith Wines za jedną z „Najlepszych nowych winnic ostatnich dziesięciu lat” oraz za „Winiarnię roku”.

W 2009r. później magazyn Food & Wine przyznał Charlesowi tytuł „Winiarza Roku” i ponownie ten sam tytuł przypadł Mu w 2014 na łamach Wine Enthusiast, dzięki takim hitom jak „Kung Fu Girl” Riesling i „Velvet Devil” Merlot

Kung Fu Girl Riesling

Kung Fu Girl Riesling pomysł na stworzenie ,, King Fu Girls‘’ przyszedł Charles’owi pewnej nocy gdy jadł chińskie danie na wynos  i oglądał scenę w filmie o sztukach walki. Pomyślał aby stworzyć ,,zabójcze białe wino’’ które idealnie będzie łączyło się z kuchnią azjatycką. I tak powstała Dziewczyna Kung Fu. W smaku tego wina wyczujemy białą brzoskwinię, mandarynkę, morelę a wszystko to na mineralnym kręgosłupie. Niesamowita energia oraz świeżość sprawią, że pokochasz go od pierwszego łyka.